1. Home
 2. Práce s úkoly
 3. Diskuze a komentáře

Diskuze a komentáře

Základním stavebním kamenem komunikace ve Freelu jsou diskuze. Ty se skládají z komentářů. Komentáře jsou hlavní entitou, do které lze psát texty a k nim přikládat soubory. Většina událostí, aktivit a upozornení se ve Freelu točí kolem komentářů. Komentář můžeš přidat při vytváření úkolu a při komentování na detailu úkolu nebo poznámky.

Jak přidat komentář do diskuze k úkolu

Klikni na jakýkoliv název úkolu a seskroluj níže. Tam nejdeš následující formulář:

Stačí napsat text a kliknout na tlačítko Uložit.

Kromě klasického formátování textu můžeš pro větší přehlednost tvých komentářů používat i barevný nebo zvýrazněný text. Do textu můžeš také přidat prázdný řádek.

TIP: Pod šipečkou se skrývá volba Uložit a dokončit úkol. Jistě vidíš několik dalších zaškrtávacích políček. Ty slouží k tomu, abys časté akce mohl udělat přímo při odesílání komentáře v jednom kroku. Na takový rozepsaný komentář se můžeš podívat níže.

TIP: Víš, že můžeš kdekoliv v textu používat smajlíky?

Skvěle se s nimi dá zvýraznit/odlišit například název projektu nebo úkolu. Podívej se, jak zobrazit Emoji panel, a pak už jen vybírej z desítek smajlíků.

Rychlý náhled diskuze úkolu

Pomocí klávesové zkratky Kurzor myši nad úkolem + Q se otevře modální okno přehledu úkolu i s diskuzí. Můžeš se tedy podívat, co se v diskuzi řeší a nemusíš při tom odcházet na detail úkolu.

Ukázka modálního okna přehledu úkolu.

Ukázka rozepsaného komentáře

Používej jednorázové zmínky uživatelů přes @JmenoUzivatele

Přímo při psaní můžeš použít tzv. @mention. Tím na konrétní věc jednorázově upozorníš kohokoliv, kdo má přístup k projektu či úkolu. Je to vhodné když od někoho chceš jen vyjádření a zároveň není nutné, aby do budoucna sledoval celou diskuzi. Zmínkou @project rychle označíš všechny uživatele v projektu a není třeba každého zvlášť vypisovat.

Ukázka diskuze ve Freelu

Vlastnosti diskuze & komentáře

 • Komentář může obsahovat formátovaný text a soubory.
  • Obrázkové soubory se zobrazují ve velkých náhledech
  • Ostatní soubory se zobrazují s ikonkou dle jejich typu.
 • Komentář můžeš do 15 minut smazat.
 • Komentář můžeš kdykoliv editovat a pro všechny je viditelná historie úprav.
  Poznámka – pokud zedituješ starší komentář, uživatelé nedostanou o změně notifikaci.
 • Komentáře můžeš lajkovat pomocí palce. Ten se zobrazí po najetí na komentář vpravo dole.

Lajkování

Když potřebuješ dát rychle a jednoduše vědět ostatním, že jsi komentář četl – dej mu palec nahoru. Funkci tak můžeš využít jako „souhlasím“„četl jsem“ nebo si třeba do dvou různých komentářů rozdělit hlasování o dvou variantách. Autorovi komentáře přijde s každým novým lajkem notifikace

Odpověď do diskuze e-mailem

Pokud máš nastavené e-mailové notifikace, můžeš snadno a rychle reagovat do diskuze tím, že na e-mail odepíšeš. Díky tomu nemusíš vůbec opustit svého e-mailového klienta. TIP: Hodí se pro rychlé reakce z mobilu.

TIP: Přilož i soubory

Můžeš k e-mailu připojit i přílohu se soubory. Freelo si s tím poradí a vše správně zobrazí v diskuzi. P.S.: Tvůj e-mailový podpis nebo historii celé e-mailové konverzace chytře skryjeme.

Updated on 10.2.2020

Was this article helpful?

Related Articles