1. Home
  2. Uživatelé & Práva
  3. Jak odebrat uživatele

Jak odebrat uživatele

Přizvaného uživatele můžeš z Freela jednoduše odebrat. Buď ho odebereš přímo z konkrétního projektu, nebo z několika naráz – níže najdeš ukázky obou případů. Účet uživatele nemůžeš úplně smazat, to může udělat jedině sám uživatel.

Jak odebrat uživatele z konkrétního projektu

Jdi na detail projektu do sekce Uživatelé. Každého uživatele můžeš odebrat kliknutím na červený křížek. Ve vyskakovacím okně zvol Odebrat.

Jak odebrat uživatele z více projektů naráz

Jdi do sekce Uživatelé, klikni na trojtečkové menu v řádku se jménem uživatele a zvol Projekty, ve kterých je. Odškrtni projekty, ze kterých chceš uživatele odebrat a potvrď.

Uživatel už potom nebude mít do projektu přístup a při kliknutí na projekt např. v notifikaci uvidí tuto informaci:

Hláška, která se uživateli zobrazí po odebrání přístupu do projektu.

Jak úplně odebrat uživatele

Pokud už nechceš s přizvaným uživatelem sdílet žádný projekt, můžeš ho odebrat z Freela a tedy ze všech vašich společných projektů naráz. Jdi do sekce Uživatelé, klikni v řádku se jménem uživatele na trojtečkové menu a dej Úplně odebrat uživatele.

V okně se zobrazí projekty, do kterých jsi uživatele přizval. Po potvrzení Odebrat uživatele už do těchto projektů nebude mít přístup.

Komentáře odebraného uživatele zůstanou v diskuzích i nadále. Vedle jeho jména bude informace, že byl z projektu odebrán:

Ukázka komentáře odebraného uživatele.
Uživatel je i po odebrání stále v sekci Všichni uživatelé

Pokud i po odebrání stále vidíš konkrétního uživatele v sekci Všichni uživatelé, tak je to tím, že máte společný projekt, ve kterém nejsi Správce ani Vlastník. Znamená to, že takového uživatele tu stále uvidíš. Možností je odebrat sám sebe z projektu, do kterého jste oba pozvaní.

Jak odebrat sám sebe z projektu, kam jsem byl přizvaný

Odebrat můžeš i sám sebe z projektu, do kterého tě někdo přizval dvěma způsoby. Jde to udělat opět na detailu projektu v sekci Uživatelé.

A nebo v sekci Projekty rozkliknutím trojtečkového menu:

Sám sebe ale nemůžeš odebrat z vlastního projektu. Můžeš ho předat do vlastnictví jinému uživateli a funkce kapitána projektu se tak zbavit. Jak změnit vlastníka projektu krok za krokem si přečti tady.

Updated on 22.1.2021

Was this article helpful?

Related Articles