1. Úvod
  2. Uživatelé & Práva
  3. Jak přizvat uživatele k projektu

Jak přizvat uživatele k projektu

Přizvat kolegy nebo klienta do Freela je snadné. Stačí kliknout na tlačítko plus vlevo v horním (modrém) menu a kliknout na Přizvat uživatele.

TIP: Použij přes klávesovou zkratku Alt + Shift + U

Přizvání uživatelů do Freela.

Přizvání uživatele v projektu

V detailu projektu klikni na Uživatelé a následně na zelený button (+) vedle nadpisu Všichni uživatelé. V drop-down menu vyber kolegu, kterého chceš k projektu přizvat.

Přidávání uživatele do konkrétního projektu.

Pokud chceš, aby uživatel viděl jen některé todo listy, odškrtni volbu Přizvaní uživatelé uvidí všechny To-Do listy a vyber pouze ty, ke kterým by měl mít přístup. V opačném případě můžeš nechat checkbox zaškrtnutý a kolega či klient tak uvidí všechny todo listy v daném projektu. Přizvání potvrď kliknutím na tlačítko Uložit.

Přizvání uživatelů přes e-mailovou pozvánku

K projektu můžeš přizvat najednou několik uživatelů. Stačí zadat jejich e-mailové adresy a oddělit je buď čárkou nebo odřádkovat (viz obrázek níže).

Přizvání uživatele k projektu e-mailovou pozvánkou.

TIP: Jakmile budou uživatelé již jednou pozvaní, tak je můžeš vybírat z rozbalovacího menu.

Přizvání uživatele k více projektům najednou

V případě, že potřebuješ kolegu pozvat k většímu množství projektů, existuje další možnost. V hlavním horním menu klikni na Uživatelé > Všichni uživatelé. Zobrazí se ti přehled všech uživatelů, kteří jsou přizvaní do tvého účtu. Vlevo pak klikni na zelené tlačítko Přizvat uživatele.

Hromadné přizvání uživatelů přes e-mailové pozvánky k více projektům.

Otevře se nové okno s textovým polem pro vepsání e-mailové adresy tvého kolegy či klienta (může jich být i několik najednou) a výpis všech projektů, ke kterým nového uživatele můžeš pozvat. Pomocí checkboxů zaškrtni všechny projekty, ke kterým by tvůk kolega měl mít přístup a potvrď tlačítkem Přizvat uživatele.

Co když nepřijde pozvánka na e-mail?

Stačí jít do sekce Uživatelé -> Všichni uživatelé a kliknout na jméno uživatele (v ikonce má otazník), který nepotvrdil pozvánku. Po zobrazení okna níže můžeš buď znovu odeslat pozvánku, nebo zkopírovat odkaz a poslat ho uživateli e-mailem, messengerem, atp.

Mohu přizvanému uživateli změnit heslo?

Heslo si přizvaný uživatel může změnit sám v nastavení profilu (Ikona vpravo nahoře). Pokud heslo zapomněl, je potřeba projít procedurou zapomenutého hesla a nastavit tak nové.

Aktualizováno 20.2.2020

Byl tento článek užitečný?

Související články