1. Úvod
  2. Finance & Faktury
  3. Výkaz odpracovaného času / nákladů

Výkaz odpracovaného času / nákladů

Vykazování času či nákladů nad úkoly ti umožní sledovat finanční stránku projektu z pohledu reálných čísel.

Záznam webináře: Jak používat Time tracking, vykazovat náklady a fakturovat

Time tracking

Nejjednodušším způsobem, jak vykazovat čas strávený nad úkolem, je používání Time trackingu. Na začátku práce dáš play a Freelo už automaticky měří strávený čas. Začínáš dělat na něčem jiném? Stačí kliknout na ikonku „play“ u jiného úkolu a Freelo předchozí stopování automaticky zastaví a pokračuje na novém úkolu.

Ruční vykazování odpracovaného času

Klikni vpravo od názvu úkolu na ikonku hodin (nebo na již vykázané částky). Objeví se ti okno, ve kterém můžeš zadat čas a hodinovou sazbu. Po uložení se čas s hodinovkou vynásobí a tvůj první výkaz je na světě. K výkazu můžeš napsat poznámku nebo ho vykázat zpětně na konkrétní datum.

Okno výkazů nad úkolem. Pro vykázání stačí kliknout na ikonku hodin vpravo na řádku úkolu nebo na již vykázané částky.

Editace výkazů

Editatovat výkazy můžeš buď na Přehledu všech výkazů nebo přímo u úkolů. Stačí kliknou vpravo na tužtičku u výkazu a výkaz se otevře k editaci.

Kliknutím na ikonu tužky na řádku výkazu můžež údaje editovat.

Výkazy jako náklady

K výkazům u úkolů můžeš přistoupit i jako k nákladům, které si s úkolem měl. Např. nákup materiálu nebo placení obchodní večeře. Nemusíš zadávat čas a zadáš jen částku. Měj vždy náklady přiřazené k položce se kterou souvisí. Podívej se jak můžeš výkazy či náklady ve Freelu fakturovat.

Práce s výkazy

Freelo si také pamatuje u každého projektu poslední použitou hodinovku u každého uživatele. Vykazování je tak rychlé. Svým kolegům může správce projektu hodinovku přednastavit a uzamknout. Výkazy lze ve Freelu snadno exportovat, filtrovat a procházet.

Poslední změna: Červen 18, 2019

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy