1. Úvod
  2. Práce s projekty
  3. Poznámky k projektu

Poznámky k projektu

Poznámky jsou textové dokumenty u projektu. Jejich hlavní funkcí je uchování důležitých informací, které se týkají projektu jako jsou například:

  • Odkazy na všechny související materiály k projektu
  • Seznam důležitých kontaktů k projektu
  • Výstup ze schůzky
  • Specifika daného projektu a wiki k projektu
  • Popis procesů a častých postupů
Upozornění:

V poznámkách si nesdílejte hesla do různých služeb. Na to jsou vhodné password managery.

Novou poznámku vytvoříš na detailu projektu přes zelené plus.

Poznámky mají náhledový a editační mód a také Historii verzí. Při každém uložení poznámky kterýmkoliv uživatelem Freelo přidá novou verzi. O žádné napsané informace tak nepřijdete a můžete se k jakékoliv verzi vrátit.

Funkce poznámky

Připnutí poznámky k projektu

Díky tomu se zobrazí na detailu projektu jako připnutá informace a bude tak více na očích. Typicky je dobré připnout třeba zadání projektu.

Připnutí poznámky k To-Do listu

Následně se zobrazí jako další položka seznamu. Pomocí poznámky tak můžete vytvořit popisek nebo diskuzi k celému To-Do listu. Poznámku můžete napsat hned při zakládání To-Do listu po kliknutí na „Přidat poznámku“ nebo připnout zpětně na detailu poznámky.

Náhled To-Do listu s připnutými poznámkami.

Jak připnout poznámku

Poznámku můžeš připnout buď k projektu, aby byla všem na očích a nebo ke konkrétnímu To-Do listu. Může sloužit třeba jako zadání, důležité informace nebo kontakt na klienta.

Ukázka jak připnout poznámku.

Omezení přístupu k poznámce

Základní poznámka je viditelná všem uživatelům. Pokud však chceš, aby poznámku vidělo jen pár vyvolených, tak stačí kliknout na tlačítko Plus Určit uživatele. V seznamu vybereš uživatele, kteří ji mají vidět.

Diskuze / Komentáře / Soubory pod poznámkou

Pod poznámkou můžeš diskutovat stejně jako u úkolů. Můžeš přikládat i soubory a udělat tak z poznámky komplexní zadání i s podklady. V rámci diskuzí je možné zmiňovat kolegy, což jim doručí notifikaci.

Dlouhodobě je možné poznámku sledovat, stejně jako úkol. Díky tomu neuteče žádný nový komentář nebo změna obsahu poznámky.

Sdílení poznámky

Poznámku můžete stejně jako úkol poslat někomu, kdo ve Freelo vůbec není, pomocí tajného vygenerovaného veřejného odkazu.

Firemní wiki

Vytvořte projekt, který vám poslouží jako jednoduchá firemní wiki nebo chcete-li zdroj informací/znalostí, které by měli lidé ve firmě znát.

To-Do listy můžete využít jako kategorie a jednotlivé poznámky jako články. Připnuté poznámky poslouží třeba i jako obecné diskuze.

Aktualizováno 3.9.2020

Byl tento článek užitečný?

Související články