1. Úvod
  2. Soubory a sdílení
  3. Jak nahrát soubory k projektu

Jak nahrát soubory k projektu

Soubory můžeš přikládat ke každému úkolu. A to formou nového komentáře. Každý komentář může obsahovat dva typy souborů – obrázkové a ostatní. Ty obrázkové se v diskuzi ukážou rovnou s velkým náhledem a s možností obrázek zvětšit.

Tři způsoby jak nahrát soubory…

  • Přetažením do okénka editoru: Přetáhni myší jakýkoliv soubor (nebo více najednou) do textu, který zrovna píšeš a on se nahraje ke komentáři.
  • Klávesovou zkratkou CTRL (CMD) + V: Zkopíruj obrázek do schránky a potom klávesovou zkratkou vlož přímo do textového editoru při psaní komentáře. Obsah ze schránky můžeš vložit i klasicky přes kontextové menu myši (pravé tlačítko).
  • Tlačítkem Přiložit soubor: Tlačítko je v horní liště textového editoru. Klikni na něj a vyber jeden nebo více souborů, které chceš ke komentáři připojit.
Ukázka rozepsaného komentáře s přiloženým souborem.
Nezapomeň komentář uložit

Soubory se do textu nahrají, ale je nutné je ještě spolu s komentářem uložit.

Freelo & Dropbox, Google Drive apod…

I přesto, že Freelo zatím není s cloudovými úložisti napřímo propojené, můžeš bez problémů do komentářů vkládat sdílené odkazy vedoucí na jakoukoliv cloudovou službu. V brzké budoucnosti se chystáme nejpoužívanější služby plně integrovat. #staytuned

Více informací o cloudových úložištích najdeš tady.

Další časté dotazy

Co se stane s rozepsaným textem a soubory, když zavřu bez uložení okno prohlížeče?

Na tenhle případ jsme mysleli. Může se to stát v následujících případech:

  • Na detailu úkolu (v diskuzi úkolu): Rozepsaný text a nahrané soubory na tebe počkají a stačí jen znovu otevřít okno.
  • Na detailu projektu při přidávání nového úkolu: Stačí dát znovu přidat úkol u příslušného To-Do listu a uvidíš, že na tebe text i soubory počkali.
  • V okně nového úkolu, které vyvoláš ikonou plus v modré liště: Pokud máš rozepsaný text v tomto okně, tak tě při zavírání okna upozorníme hláškou, že bys neměl okno zavírat. Je jen na tobě, zda uposlechneš 🙂 . Pokud zmáčkneš poprvé klávesu Esc, tak se také nastane nic. Pokud jí zmáčkneš dvakrát, pak okno zavřeme a text bude nenávratně pryč.

Jak můžu stáhnout všechny soubory v komentáři najednou?

Každý komentář ve Freelu má trojtečkové menu, kde máš možnost Stáhnout všechny soubory v komentáři najednou. Klikni na něj a začne se ti stahovat ZIP soubor se všemi soubory, které jsou u komentáře.

Možnost uložit všechny soubory u komentáře.

Jak můžu stáhnout všechny soubory v celé diskuzi?

V pravé části diskuze je menu. Pokud diskuze obsahuje nějaké soubory, tak se zobrazí odkaz Stáhnout všechny soubory. Kliknutím se začne stahovat ZIP soubor. Ten obsahuje všechny soubory vyskytující se u komentářů v tomto úkolu.

Možnost jak stáhnout všechny soubory v diskuzi najednou.
Aktualizováno 5.2.2021

Byl tento článek užitečný?

Související články