1. Úvod
  2. Práce s úkoly
  3. Vytvoření nového úkolu

Vytvoření nového úkolu

Nový úkol můžeš ve Freelu vytvořit dvěma způsoby. Buď přes tlačítko Plus v horní modré liště vlevo nebo přidáním do kontrétního projektu a To-Do listu.

Nový úkol přes tlačítko Plus

Animace přidávání nového úkolu přes Plus v horním menu.

Ve Formuláři vybereš Projekt, To-Do list a zadáš název úkolu a obsah prvního komentáře či zadání. Můžeš rovnou přiložit i soubory. Při přidávání úkolu ho můžeš někomu přiřadit a taky nastavit kdo má dostávat upozornění. Další možností je udělat z obyčejného úkolu Opakovaný.

TIP: Víš, že můžeš kdekoliv v textu používat smajlíky?

Skvěle se s nimi dá zvýraznit/odlišit například název projektu nebo úkolu. Podívej se, jak zobrazit Emoji panel, a pak už jen vybírej z desítek smajlíků.

Nový úkol na detailu projektu

Přejdi do nějakého projektu, vyber si nebo vytvoř To-Do list a klikni ve spodní části na tlačítko Přidat úkol.

Praktické tipy pro vytváření nových úkolů

  • Pro vytvoření více úkolů najednou na detailu projektu klikni na šipku vedle tlačítka Přidat úkol a poté klikni na Přidat více úkolů.
  • Když v prvním úkolu vybereš datum a přiřadíš jej uživateli, otevře se po vytvoření  okno nového úkolu se stejným nastavením přiřazené osoby a datumu.
  • Při vytváření nového úkolu můžeš rovnou přidat i podúkoly.
  • Při psaní do textového pole používej jednorázové upozornění kolegů (mention)@JmenoUzivatele.

Nový úkol pomocí klávesové zkratky

Ať jsi kdekoliv v aplikaci, stačí použít klávesovou zkratku Alt+Shift+N a můžeš jednoduše a rychle vytvořit úkol, aniž bys opustil stránku, na které zrovna ve Freelu jsi. Vybereš, do jakého projektu a To-Do listu chceš nový úkol zařadit a můžeš mu rovnou nastavit řešitele, termín nebo přidat podúkoly.

Nový úkol z e-mailu

Přímo z e-mailu můžeš vytvořit nový úkol. Stačí, když si k danému To-Do listu vygeneruješ speciální e-mailovou adresu, do předmětu e-mailu napíšeš název úkolu a do textu doplníš zadání. Můžeš přidat přílohy a další podklady. Vše se propíše do Freela. Postup je podrobně rozepsaný tady.

Jak vygenerovat e-mailovou adresu k To-Do listu.
Aktualizováno 17.8.2020

Byl tento článek užitečný?

Související články