1. Home
  2. Práce s úkoly
  3. Vytvoření nového úkolu

Vytvoření nového úkolu

Nový úkol můžeš ve Freelu vytvořit několika způsoby. Přes tlačítko Plus v horní modré liště vlevo, přidáním do kontrétního projektu a To-Do listu nebo přes klávesovou zkratku kdekoli ve Freelu.

Co můžeš nastavit při přidávání úkolu?

Nový úkol přes tlačítko Plus

První způsob přidání nového úkolu je přes ikonu + v modré horní liště, následně zvolíš Přidat úkol.

Jak přidat nový úkol přes ikonu plus.
Jak přidat nový úkol přes ikonu plus.

Zobrazí se formulář, kde je nutné vyplnit Projekt a To-Do list, ve kterém bude úkol zařazený a také název úkolu v kolonce Zadej název úkolu… Dále můžeš napsat první komentář, který souží jako zadání úkolu a připojit všechny související podklady, fotky a soubory přes tlačítko Přidat soubory. Nakonec dáš Uložit.

Přidání úkolu přes ikonu + a nastavení.
Přidání úkolu přes ikonu + a nastavení.

TIP: Víš, že můžeš kdekoliv v textu používat smajlíky?

Skvěle se s nimi dá zvýraznit/odlišit například název projektu nebo úkolu. Podívej se, jak zobrazit Emoji panel, a pak už jen vybírej z desítek smajlíků.

Nový úkol na detailu projektu

Přejdi do projektu, vyber si To-Do list nebo vytvoř nový a následně klikni na Přidat úkol. Postupuj stejným způsobem jako v předchozím bodě, nakonec nezapomeň dát Uložit.

Jak přidat nový úkol na detailu projektu.
Jak přidat nový úkol na detailu projektu.
Praktické tipy pro vytváření nových úkolů

  • Pro vytvoření více úkolů najednou na detailu projektu klikni na šipku vedle tlačítka Přidat úkol a poté klikni na Přidat více úkolů…
  • Když v prvním úkolu vybereš datum a přiřadíš ho uživateli, po vytvoření úkolu se otevře okno nového úkolu se stejným přednastaveným termínem a řešitelem.
  • Při vytváření nového úkolu můžeš rovnou přidat i podúkoly.
  • Při psaní do textového pole používej jednorázové upozornění kolegů (mention)@JmenoUzivatele.

Nový úkol pomocí klávesové zkratky

Ať jsi kdekoliv v aplikaci, stačí použít klávesovou zkratku Alt+Shift+N a můžeš rychle vytvořit úkol, aniž bys opustil aktuální stránku. Vybereš, do jakého projektu a To-Do listu chceš nový úkol zařadit a můžeš mu rovnou nastavit řešitele, termín nebo přidat podúkoly.

Nový úkol z e-mailu

Přímo z e-mailu můžeš vytvořit nový úkol. Stačí, když si k danému To-Do listu vygeneruješ speciální e‑mailovou adresu, do předmětu e-mailu napíšeš název úkolu a do textu doplníš zadání. Můžeš přidat přílohy a další podklady. Vše se propíše do Freela.

Klikni na trojtečkové menu vlevo od názvu To-Do listu a zvol E-mail pro vytváření úkolů… následně dej Vygenerovat e-mail pro tento To-Do list. Vygenerovaný e-mail zadej jako příjemce e-mailu ve svém mailovém klientu.

Jak vygenerovat e-mailovou adresu k To-Do listu.
Integrace na Gmail

Pokud používáš e-mailového klienta od Gmailu, můžeš si nainstalovat Gmail addon pro Freelo. Ten ti umožní z příchozího e-mailu rovnou vytvořit úkol ve Freelu.

Jak editovat úkol

Údaje v existujícím úkolu lze editovat. Úpravu může udělat kdokoli z týmu. V tomto kroku můžeš editovat název úkolu, změnit řešitele nebo termín.

Na detailu projektu najeď kurzorem na daný úkol a klikni na ikonu tužky. Zobrazí se formulář pro editaci úkolu. Až vše nastavíš, klikni na Uložit.

Ukázka jak upravit úkol přes ikonu tužky.
Ukázka jak upravit úkol přes ikonu tužky.

Další možnost je přes klávesovou zkratku myš nad úkolem + E, která vyvolá editační formulář úkolu.

Editační formulář úkolu.
Editační formulář úkolu.
Updated on 17.2.2021

Was this article helpful?

Related Articles