1. Úvod
  2. Práce s úkoly
  3. Vytvoření nového úkolu

Vytvoření nového úkolu

Nový úkol můžeš ve Freelu vytvořit několika způsoby. Přes tlačítko Plus v horní modré liště vlevo, přidáním do kontrétního projektu a To-Do listu nebo přes klávesovou zkratku kdekoli ve Freelu.

Co můžeš nastavit při přidávání úkolu?

Nový úkol přes tlačítko Plus

První způsob přidání nového úkolu je přes ikonu + v modré horní liště, následně zvolíš Přidat úkol.

Jak přidat nový úkol přes ikonu plus.
Jak přidat nový úkol přes ikonu plus.

Zobrazí se formulář, kde je nutné vyplnit Projekt a To-Do list, ve kterém bude úkol zařazený a také název úkolu v kolonce Zadej název úkolu… Dále můžeš napsat první komentář, který souží jako zadání úkolu a připojit všechny související podklady, fotky a soubory přes tlačítko Přidat soubory. Nakonec dáš Uložit.

Přidání úkolu přes ikonu + a nastavení.
Přidání úkolu přes ikonu + a nastavení.

TIP: Víš, že můžeš kdekoliv v textu používat smajlíky?

Skvěle se s nimi dá zvýraznit/odlišit například název projektu nebo úkolu. Podívej se, jak zobrazit Emoji panel, a pak už jen vybírej z desítek smajlíků.

Nový úkol na detailu projektu

Přejdi do projektu, vyber si To-Do list nebo vytvoř nový a následně klikni na Přidat úkol. Postupuj stejným způsobem jako v předchozím bodě, nakonec nezapomeň dát Uložit.

Jak přidat nový úkol na detailu projektu.
Jak přidat nový úkol na detailu projektu.
Praktické tipy pro vytváření nových úkolů

  • Pro vytvoření více úkolů najednou na detailu projektu klikni na šipku vedle tlačítka Přidat úkol a poté klikni na Přidat více úkolů…
  • Když v prvním úkolu vybereš datum a přiřadíš ho uživateli, po vytvoření úkolu se otevře okno nového úkolu se stejným přednastaveným termínem a řešitelem.
  • Při vytváření nového úkolu můžeš rovnou přidat i podúkoly.
  • Při psaní do textového pole používej jednorázové upozornění kolegů (mention)@JmenoUzivatele.

Nový úkol pomocí klávesové zkratky

Ať jsi kdekoliv v aplikaci, stačí použít klávesovou zkratku Alt+Shift+N a můžeš rychle vytvořit úkol, aniž bys opustil aktuální stránku. Vybereš, do jakého projektu a To-Do listu chceš nový úkol zařadit a můžeš mu rovnou nastavit řešitele, termín nebo přidat podúkoly.

Nový úkol z e-mailu

Přímo z e-mailu můžeš vytvořit nový úkol. Stačí, když si k danému To-Do listu vygeneruješ speciální e‑mailovou adresu, do předmětu e-mailu napíšeš název úkolu a do textu doplníš zadání. Můžeš přidat přílohy a další podklady. Vše se propíše do Freela.

Klikni na trojtečkové menu vlevo od názvu To-Do listu a zvol E-mail pro vytváření úkolů… následně dej Vygenerovat e-mail pro tento To-Do list. Vygenerovaný e-mail zadej jako příjemce e-mailu ve svém mailovém klientu.

Jak vygenerovat e-mailovou adresu k To-Do listu.
Integrace na Gmail

Pokud používáš e-mailového klienta od Gmailu, můžeš si nainstalovat Gmail addon pro Freelo. Ten ti umožní z příchozího e-mailu rovnou vytvořit úkol ve Freelu.

Aktualizováno 18.1.2021

Byl tento článek užitečný?

Související články